Porady prawne
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

EKSPERTYZY KRYMINALISTYCZNE

Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne prowadzi szeroką działalność ekspercką, wykonując na rzecz organów procesowych, kancelarii adwokackich, administracji oraz innych instytucji i osób prywatnych ekspertyzy z różnych dziedzin kryminalistyki.

Czytaj całość na: kryminalistyka.pl
   
Reklamacje i sieciowe oszustwa. Dyżur eksperta Federacji Konsumentów

Trefne liczniki i buty oraz - tradycyjnie - problemy ze sklepami internetowymi. To sprawy, z którymi zgłaszali się czytelnicy w trakcie dyżuru eksperckiego w ramach akcji "Po stronie klienta".

Czytaj całość na: wyborcza.biz
   
Chcesz złożyć skargę na funkcjonariusza publicznego? Uważaj, bo może cię pozwać

Notariusz z Gdańska pozwała swoich klientów w procesie cywilnym i karnym, bo ci złożyli na nią skargi. Żąda przeprosin i 30 tys. zł - uznała, że naruszono jej "nieposzlakowaną opinię w środowisku". To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w kraju.

Czytaj całość na: trojmiasto.gazeta.pl
   
Dowody w postępowaniu podatkowym

Podstawę rozstrzygnięcia sprawy podatkowej stanowi rzetelny i kompletny materiał dowodowy. W jego gromadzeniu może brać udział podatnik. Musi jednak pamiętać, że nie każdy zgłoszony przez niego dowód zostanie przeprowadzony.

Czytaj całość na: pieniadze.gazeta.pl
   
Stalking i przywłaszczenie tożsamości

Dobrze, że ustawodawca wyodrębnił nowe rodzaje przestępstw, szkoda, że nie zdefiniował ich znamion – pisze prokurator Cezary Kąkol

Czytaj całość na: rp.pl
   
Co zrobić, gdy z winy adwokata grozi nam więzienie?

Wrocławska lekarka Wanda J. została oskarżona o przyjmowanie pacjentów pomimo sądowego zakazu wykonywania zawodu. Tłumaczy, że tak poradził jej adwokat. We wtorek 8 lutego rozpoczął się jej proces. Grożą jej nawet trzy lata więzienia.

Czytaj całość na: wroclaw.gazeta.pl
   
Jak nie kupić działki z felerem

Nadal zdarzają się próby dwu- albo nawet wielokrotnej sprzedaży tej samej nieruchomości lub praw do lokalu. Bywa też, że gdy sąsiad zobaczy nowego właściciela terenu obok niego, próbuje udowodnić, że zasiedział kawałek właśnie sprzedanego gruntu.

Czytaj całość na: rp.pl
   
Wyjawienie majątku dłużnika

Z nieznanych powodów sąd nie musi uprzedzać dłużnika przed złożeniem wykazu majątku o odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania – piszą sędzia Sądu Rejonowego w Sopocie oraz asystentka w tym sądzie

Czytaj całość na: rp.pl
   
Tygodniowy przegląd orzecznictwa 27 listopada - 3 grudnia 2010 r.

Przedstawiamy przegląd wyroków dotyczących dnia codziennego, opisywanych w tym tygodniu na łamach "Rzeczpospolitej" i serwisu www.rp.pl

Czytaj całość na: rp.pl
   
Sąd może zakazać przestępcy podatkowemu prowadzenia firmy

W wypadku niektórych przestępstw podatkowych sąd na podstawie kodeksu karnego może zakazać przedsiębiorcy prowadzenia działalności gospodarczej.

Czytaj całość na: podatki.gazetaprawna.pl
   
Fałszywego doradcę podatkowego można pozwać o odszkodowanie

Podatnik, którego przed sądem administracyjnym reprezentował fałszywy adwokat czy doradca podatkowy, może żądać wznowienia postępowania. Ma też prawo pozwać oszusta do sądu cywilnego o odszkodowanie

Czytaj całość na: podatki.gazetaprawna.pl
   
Przymusowa wyprowadzka

Jeżeli strony podpisały umowę najmu okazjonalnego, przymusowa wyprowadzka wygląda następująco.

Czytaj całość na: rp.pl
   
Co grozi pracownikowi za podanie fałszywych informacji w CV

KATARZYNA STĘPNICKA - Za podawanie nieprawdziwych informacji w czasie rozmowy kwalifikacyjnej grozi nawet kara pozbawienia wolności. Firma może też zwolnić pracownika, jeśli odkryje, że w CV podał on fałszywe informacje.

Czytaj całość na: praca.gazetaprawna.pl
   
Oskubany na wakacjach

Wakacje za granicą to nie zawsze słońce, rajskie plaże i cudowne wspomnienia. Wystarczy zgubić paszport lub dokumenty, aby kolejne dni zamiast na plaży spędzać w urzędach i na komisariatach.

Czytaj całość na: edukacja.gazeta.pl
   
Polak mądry przed szkodą

Jak bezpiecznie kupić używany samochód? Wcale nie tak łatwo. Pułapek jest mnóstwo i nie opłaca się ich bagatelizować. Jak więc się zabezpieczyć przed oszustwem?

Czytaj całość na: wyborcza.pl
   
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

<  Maj 2018  >
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  Nd 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
REDAKCJA DZIENNIKA Fałszerstwa.eu info@falszerstwa.eu