Ze świata

Zeszły sezon skoków narciarskich to ciągłe debaty o sprzęcie. Działacze FIS wreszcie zdecydowali się na zmiany w kontroli sprzętu podczas zawodów, a skłoniły ich do tego m.in. dziwne metody oszustw stosowanych przez zawodników. Żeby powiększyć kombinezony, skoczkowie używali silikonu, który przyczepiali nawet do pośladków czy w miejscach intymnych.

Czytaj całość na: sport.pl

Mieszkańcy Zgorzelca stoją za kradzieżą 6,5 mln euro z Urzędu Celnego w Emmerich w Niemczech - mówią ''Wyborczej'' informatorzy. Inicjatorem miał być celnik z przygranicznego Görlitz

Czytaj całość na: wroclaw.wyborcza.pl

Zbliża się okres wakacji. Już wkrótce udamy się na upragnione urlopy. Jeden z tiktokerów opowiedział historię pary, która słono zapłaciła za swoje wczasy. Co takiego wydarzyło się w jednym z hoteli?

Czytaj całość na: kobieta.gazeta.pl

Roberto Cazzaniga padł ofiarą podłego oszustwa. Włoski siatkarz przez 15 lat myślał, że koresponduje z brazylijską supermodelką, wyglądającą jak Alessandria Ambrosio. Mężczyzna regularnie przelewał jej pieniądze, tracąc w ten sposób ok. 600 tysięcy euro.

Czytaj całość na: kobieta.gazeta.pl

Niektóre sankcje przeciwko rosyjskim oligarchom są często omijane. Czołowi międzynarodowi ekonomiści wzywają grupę G20 do utworzenia globalnego rejestru aktywów.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Pilot British Airways został skazany na karę więzienia za sfałszowanie licencji i dokumentów uprawniających do latania samolotami pasażerskimi. Nakłamał w swoim CV, żeby dostać pracę w brytyjskich liniach lotniczych. Brzmi jak scenariusz sensacyjnego filmu!

Czytaj całość na: podroze.gazeta.pl

Napaść Rosji na Ukrainę pozbawiła milionów dolarów dochodu wpływowe firmy lobbingowe w Waszyngtonie. Na służbie dla Rosji zarabiali byli kongresmeni obu głównych amerykańskich partii i wpływowi urzędnicy byłych administracji USA.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Hakerzy doprowadzili do wycieku danych o użytkownikach Facebooka i Apple bez konieczności włamywania się na serwery tych gigantów. Znaleźli prostszy sposób. Wykorzystali przejęte e-maile organów ścigania.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

W Rydze i Wilnie zatrzymanych zostało 100 osób w związku z oszustwami telefonicznymi. Krętacze namawiali podczas rozmów telefonicznych do inwestycji w kryptowaluty, obce waluty czy luksusowe towary. Firma wyłudzała ponad 3 mln euro miesięcznie.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Wydaje się, że doszło do pierwszego oficjalnego zajęcia ''kryptoaktywów''. Urzędnicy z Her Majesty's Revenue and Customs (HMRC) podają, że przejęli trzy NFT (niewymienne tokeny) w ramach dochodzenia w sprawie o oszustwo związane z podatkiem VAT, szacowane na 1,4 miliona funtów.

Czytaj całość na: logo24.pl