Ze świata

Holenderski fiskus naruszył prawo obywateli do prywatności tworząc tajną listę rzekomych oszustów podatkowych - uznał krajowy urząd ds. ochrony danych. Żeby trafić na listę, wystarczył anonimowy donos np. od sąsiadów.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Wraz z zakończeniem bezpłatnych testów na koronawirusa i wprowadzeniem odpłatności za ich wykonywanie, w kilku krajach związkowych odnotowuje się wzrost liczby przestępstw związanych z fałszowaniem certyfikatów szczepień oraz handlem nimi. Część podrobionych certyfikatów wskazuje na profesjonalnych fałszerzy - poinformował urząd Policji Kryminalnej Nadrenii Północnej-Westfalii.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

W FIFIE 22 niedawno pojawił się błąd, dzięki któremu można było uniknąć porażki, rozłączając się z przeciwnikiem w odpowiedni sposób. Oszustów wychwycili pracownicy EA Sports, którzy nałożyli kary za takie zachowanie.

Czytaj całość na: sport.pl

Ogromny skandal wybuchł w Wielkiej Brytanii po Maratonie Londyńskim. Przyczyniła się do tego dwójka Polaków, którzy dopuścili się oszustwa.

Czytaj całość na: sport.pl

John Ruffo jest nieuchwytny od 23 lat. Miał odsiedzieć wyrok 17 lat więzienia za oszustwa finansowe na kwotę 350 mln dolarów. Kilka lat temu amerykańskie służby dostały informację, że Ruffo mógł być obecny na meczu baseballa. Teraz, w nadziei na pomoc obywateli, śledczy udostępnili zdjęcia z trybun. - Świat jest dziś o wiele mniejszy. Wystarczy nam jedna wskazówka, by go złapać - mówił dyrektor ds. Służby Szeryfów USA.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Milioner, który stał się bankrutem, choć i tak kończył w dostatku. Piosenkarz, kierowca Formuły 3, biznesmen, właściciel klubu piłkarskiego i drużyny kolarskiej, polityk, aktor, prezenter telewizyjny, pisarz. Ale i oszust, przestępca i więzień. Bernard Tapie, który zmarł w niedzielę, nazywany był człowiekiem tysiąca żyć. Choć może i to za mało.

Czytaj całość na: sport.pl

Olbrzymia posiadłość w Malibu, najdroższe apartamenty w centrum Londynu i Waszyngtonu - król Jordanii w ostatnich latach na potęgę kupował za granicą mieszkania i domy, podczas gdy jego poddani borykają się z kryzysem i oszczędnościami.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Jako słynny działacz na rzecz integracji imigrantów pięć lat temu znalazł się na liście 50 najbardziej wpływowych osób na świecie magazynu ''Fortune''. Jednak zdaniem prokuratury poczynania Mimmo Lucano i jego współpracowników były niezgodne z prawem. Sąd przyznał jej rację.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

W USA został aresztowany Mark Gyetvay, wiceprezes koncernu Novatek, największego w Rosji eksportera gazu skroplonego LNG. Menedżer jest podejrzany o ukrywanie majątku i uchylanie się od płacenia podatków w USA, za co grozi mu nawet kilkadziesiąt lat więzienia.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Była najmłodszą miliarderką na świecie, która sama doszła do fortuny, nazywano ją następczynią Steve'a Jobsa. Dopóki nie okazało się, że jej genialny pomysł nowoczesnych testów wykrywających choroby po kilku kroplach krwi nie działa, a ona zataja ten fakt przed ludźmi, którzy zainwestowali w Theranos miliony.

Czytaj całość na: wysokieobcasy.pl