Służby publiczne

Mieszkańcy wielkopolskiego Kępna nie wiedzieli, że ich sąsiadem jest Zoltan Plank, 54-letni Węgier, który zrabował ponad 1,3 mln euro i zlecił zabójstwo. Odnalazła go elitarna grupa polskiej policji - dowiedziała się ''Wyborcza''.

Czytaj całość na: kalisz.wyborcza.pl

Katowicka prokuratura oskarżyła 41-latka o udział w gangu, narażenie na uszczuplenie podatku VAT oraz pranie brudnych pieniędzy

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

''Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące zwrotu podatku'' - przestrzega Ministerstwo Finansów i apeluje o ostrożność. Krajowa Administracja Skarbowa zaznacza, że nie wysyła do podatników żadnych wiadomości.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Oficerowie Biura Spraw Wewnętrznych sprawdzają, czy policjanci zdobywali prawo jazdy, choć nie ukończyli kursu. Kiedy zaczęto to weryfikować, w komendzie w Katowicach zaginęły notatniki służbowe mundurowych. - Zawierają dane osobowe setek kontrolowanych osób - zdradza nasz informator.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Funkcjonariusze CBA zatrzymali siedem osób podejrzanych o działanie w grupie przestępczej, która zorganizowała piramidę finansową. Założyciel i szef grupy od 2019 roku jest w areszcie.

Czytaj całość na: rzeszow.wyborcza.pl

Gangster z Bydgoszczy został świadkiem koronnym w procesie o zabójstwo, a potem przy współpracy z żoną upozorował własną śmierć. Tak oszukał wymiar sprawiedliwości. Dariusz S. ''Szramka'' naprawdę zmarł dopiero na COVID-19.

Czytaj całość na: bydgoszcz.wyborcza.pl

Do wrocławskiego sądu trafił akt oskarżenia Adriana Ł., pseudonim ''Ricardo''. Zdaniem prokuratury mężczyzna kierował gangiem fałszywych wnuczków, który wyłudził przeszło 1,2 mln zł.

Czytaj całość na: wroclaw.wyborcza.pl

Chcąc uniknąć obowiązkowej kwarantanny, Brytyjczyk po przylocie do Polski okazał strażnikom granicznym sfałszowany certyfikat szczepień przeciwko COVID-19. Oszustwo będzie go słono kosztowało.

Czytaj całość na: krakow.wyborcza.pl

Tomaszowi O., policjantowi z komendy miejskiej w Radomiu, Prokuratura Okręgowa zarzuca oszustwa podatkowe. Mężczyzna w rozliczeniach wykorzystywał faktury dokumentujące niewykonane usługi.

Czytaj całość na: radom.wyborcza.pl

Szacuje się, że koszt podsłuchu jednej osoby Pegasusem to ok. 115 tys. dolarów. Rozumiem, gdy wydajemy te pieniądze na śledzenie terrorystów. Ale na cholerę wydawać tyle na mnie?

Czytaj całość na: wyborcza.pl