Służby publiczne

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym 55-latka, który przez 17 lat ukrywał się w Hiszpanii. Do Polski przyjechał tylko na kilka dni. Wpadł w jednym z mieszkań w Lublinie.

Czytaj całość na: lublin.wyborcza.pl

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Budomierzu nie pozwolili cudzoziemce na wyjazd z Polski luksusowym Range Roverem. Kontrola pojazdu wykazała, że SUV pochodzi z przestępstwa.

Czytaj całość na: moto.pl

Proboszcz parafii w Domostawie na Podkarpaciu w dniu, w którym miał przejść na emeryturę, przelał 2 mln zł z konta parafii na swój osobisty rachunek bankowy. Diecezja poinformowała, że zawiadomiła organy ścigania. Ale policja nie prowadzi śledztwa przeciwko księdzu, szuka osoby, która opublikowała dane przelewu.

Czytaj całość na: rzeszow.wyborcza.pl

Fałszowanie pism, oświadczeń, potwierdzeń i wniosków, a nawet pieczęci sądu - takie zarzuty postawiła prokuratura asystentce posłanki PiS, Elżbiety Zielińskiej. Ponadto zgodnie z aktem oskarżenia, Joanna P.-K. miała wymyślić fikcyjnego pracownika Placówki Terenowej KRUS w Nowym Sączu, a potem podrobić jego podpis - podaje ''Gazeta Krakowska''. Kobieta zapowiedziała już pozwy o zniesławienie.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Rzeszowie prowadzi śledztwo w sprawie prania pieniędzy na dużą skalę. Udało się zebrać materiały dowodowe wystarczające do przedstawienia zarzutów sześciu osobom i zająć 5,5 mln dolarów ulokowanych na kontach bankowych.

Czytaj całość na: rzeszow.wyborcza.pl

Straż Graniczna zatrzymała sześciu Gruzinów i Portugalczyka. Wszyscy przebywali w Polsce nielegalnie i legitymowali się podrobionymi dokumentami.

Czytaj całość na: gorzow.wyborcza.pl

Policjanci zatrzymali starszą kobietę, która od 18 lat była poszukiwana jako podejrzana o wyłudzenia pieniędzy z różnych banków i od osób fizycznych.

Czytaj całość na: kielce.wyborcza.pl

Przed Sądem Rejonowym w Częstochowie zakończył się proces trzech - oficjalnie bezrobotnych - młodych mężczyzn, którzy oszukiwali seniorów metodą na ''fałszywego policjanta''.

Czytaj całość na: czestochowa.wyborcza.pl

Mieszkańcy wielkopolskiego Kępna nie wiedzieli, że ich sąsiadem jest Zoltan Plank, 54-letni Węgier, który zrabował ponad 1,3 mln euro i zlecił zabójstwo. Odnalazła go elitarna grupa polskiej policji - dowiedziała się ''Wyborcza''.

Czytaj całość na: kalisz.wyborcza.pl

Katowicka prokuratura oskarżyła 41-latka o udział w gangu, narażenie na uszczuplenie podatku VAT oraz pranie brudnych pieniędzy

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl