Prawo

W Otwocku policjanci znaleźli przy krzakach pijaną 15-latkę. Dziewczyna miała przy sobie przerobioną legitymację szkolną ze zmienioną datą urodzenia. Dzięki temu oszustwu mogła kupować alkohol. 15-latka trafiła do szpitala, a o jej dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Czytaj całość na: edziecko.pl

Krakowski adwokat oraz jego żona, też była adwokatka podejrzani o wyłudzenie milionów złotych m.in. od sądeckiego biznesmena, nie wyjdą z aresztu. Sąd uznał, że zostaną za kratkami przez trzy miesiące.

Czytaj całość na: krakow.wyborcza.pl

Oszuści udoskonalają metody wyłudzania pieniędzy. W Kościanie trzy osoby straciły co najmniej 150 tys. zł. W identyczny sposób przestępcy zaatakowali też w Szczecinie.

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Notariusz z Poznania, który pomagał oszustom okradać ludzi, wystraszył się ogłoszenia wyroku i zniknął. Za udział w gangu sąd skazał go na 15 lat więzienia. Notariusza szuka teraz policja.

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Trzonem aktu oskarżenia w sprawie wielomilionowych wyłudzeń, z ludźmi Marka M. ''Oczki'' w tle, są wyjaśnienia ''skruszonego'' przestępcy Adama C.

Czytaj całość na: szczecin.wyborcza.pl

W Sądzie Okręgowym w Kaliszu rozpoczął się proces ponad 50-osobowej grupy, która miała wyłudzić 13 mln zł z brytyjskiego systemu opieki społecznej. Oskarżeni obiecywali Polakom pracę w Londynie. Już na miejscu dawali im do podpisania dokumenty umożliwiające pobieranie zasiłków i odsyłali do Polski

Czytaj całość na: kalisz.wyborcza.pl

Wrocławski notariusz został nieprawomocnie skazany na rok więzienia w zawieszeniu. Przez umowę, którą podpisał, wrocławianka za bezcen sprzedała swoje mieszkanie. Zarobił Marek S., - skazany również na rok więzienia w zawieszeniu - za wyłudzanie mieszkań od osób chorych albo biednych i potrzebujących pomocy.

Czytaj całość na: wroclaw.wyborcza.pl

Afera mieszkaniowa w Poznaniu. Notariuszka była w zmowie i ręczyła za oszustów, którzy podstępem przejęli 165 nieruchomości - mieszkań, domów, działek budowlanych, gospodarstw rolnych - o wartości 44 mln zł.

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Przez ponad dwa lata biegły z listy małopolskich i śląskich sądów oszukiwał wymiar sprawiedliwości, zawyżając rachunki za przygotowywane opinie. Pisał w nich, że pracował nawet po kilkadziesiąt godzin na dobę, i to dzień po dniu.

Czytaj całość na: krakow.wyborcza.pl

Prawnikowi podejrzanemu o oszukiwanie klientów kończył się tymczasowy areszt. Sąd na prośbę prokuratorów przedłużył go o kolejne trzy miesiące. Według śledczych straty klientów sięgają 4 mln zł.

Czytaj całość na: zielonagora.wyborcza.pl