Administracja publiczna

Dzwoni do mnie oferent z zagranicy, włącza kamerę w telefonie, pokazuje leżącą na placu hałdę i pyta: ''Kupi pani?''. Przez 30 lat nie zdarzyło mi się w ten sposób prowadzić transakcji - mówi Elżbieta Pieprzycka, dyrektorka składu opału Al Pari w Poznaniu.

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Już wkrótce wyłudzenie kredytu na cudzy PESEL może być praktycznie niemożliwe. Powstaje centralna baza numerów, w której będzie można zastrzec swoje dane.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Zapadł wyrok w sprawie sprzedaży bezpłatnych wejściówek wydawanych na Kartę Dużej Rodziny. Za wyłudzenie została skazana była pracownica Kieleckiego Centrum Kultury, ale prokuratura nadal prowadzi postępowanie.

Czytaj całość na: kielce.wyborcza.pl

Na trzy lata więzienia został skazany były urzędnik Pragi-Północ. Fałszował szkolne listy płac, wymyślił nawet fikcyjnego pracownika, a pieniądze przelewał na własne konto

Czytaj całość na: warszawa.wyborcza.pl

Oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y w sprawie rzekomego zadłużenia w urzędzie skarbowym. Resort finansów zapewnia, że nie wysyła takich wiadomości do podatników. ''To próba wyłudzenia danych lub środków finansowych'' - podkreśla.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Proces byłej szefowej inspekcji weterynaryjnej zaczął się w sądzie w Jędrzejowie. Według prokuratury Janina D. podrabiała podpisy pracowników, otwierała im potajemnie konta w banku, zaciągnęła na nich lub próbowała zaciągnąć ''chwilówki'' na ok. 800 tys. zł.

Czytaj całość na: kielce.wyborcza.pl

30 września zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. GUS i policja odnotowują przypadki wyłudzenia danych na Narodowy Spis Powszechny. Oszuści uzyskiwali w ten posób dane, dzięki którym mogą zaciągać kredyty albo ukraść pieniądze z konta.

Czytaj całość na: kobieta.gazeta.pl

Stowarzyszenie, które działało na terenie Radomia i miało wspierać ofiary przestępstw, wypłacało pieniądze osobom, którym się one nie należały. W stowarzyszeniu we władzach pięcioro członków jednej rodziny.

Czytaj całość na: radom.wyborcza.pl

Posługując się numerem PESEL zmarłej żony wygenerowałem numer rachunku do płacenia podatków - opowiada nasz Czytelnik. I nie kryje zdziwienia.

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Urząd Ochrony Danych Osobowych ostrzega przed tzw. atakiem phishingowym. Oszuści wysyłają wiadomości mailowe, w których podszywają się pod instytucję. UODO ostrzega, by pod żadnym pozorem nie klikać w zawarty w nich link.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl