Administracja publiczna

Oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y w sprawie rzekomego zadłużenia w urzędzie skarbowym. Resort finansów zapewnia, że nie wysyła takich wiadomości do podatników. ''To próba wyłudzenia danych lub środków finansowych'' - podkreśla.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Proces byłej szefowej inspekcji weterynaryjnej zaczął się w sądzie w Jędrzejowie. Według prokuratury Janina D. podrabiała podpisy pracowników, otwierała im potajemnie konta w banku, zaciągnęła na nich lub próbowała zaciągnąć ''chwilówki'' na ok. 800 tys. zł.

Czytaj całość na: kielce.wyborcza.pl

30 września zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. GUS i policja odnotowują przypadki wyłudzenia danych na Narodowy Spis Powszechny. Oszuści uzyskiwali w ten posób dane, dzięki którym mogą zaciągać kredyty albo ukraść pieniądze z konta.

Czytaj całość na: kobieta.gazeta.pl

Stowarzyszenie, które działało na terenie Radomia i miało wspierać ofiary przestępstw, wypłacało pieniądze osobom, którym się one nie należały. W stowarzyszeniu we władzach pięcioro członków jednej rodziny.

Czytaj całość na: radom.wyborcza.pl

Posługując się numerem PESEL zmarłej żony wygenerowałem numer rachunku do płacenia podatków - opowiada nasz Czytelnik. I nie kryje zdziwienia.

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Urząd Ochrony Danych Osobowych ostrzega przed tzw. atakiem phishingowym. Oszuści wysyłają wiadomości mailowe, w których podszywają się pod instytucję. UODO ostrzega, by pod żadnym pozorem nie klikać w zawarty w nich link.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapewnia, że nowe e-dowody są ważne, choć zawierają błąd w warstwie elektronicznej. Chodzi o dane zapisane w mikroprocesorze. To kolejna tego typu usterka.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Wszystkie dowody osobiste wyprodukowane od marca zawierają błąd - brak w nich istotnych danych - twierdzi RMF FM. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji potwierdza istnienie problemu, ale zmniejsza jego wagę.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Przez sześć lat kierownik sekretariatu Sądu Rejonowego w Działdowie przelała z sądowych depozytów ponad 270 tys. zł na swoje prywatne konta. Śledczy przypuszczają, że kwota może być wyższa, a podejrzana dysponowała blisko stoma rachunkami bankowymi.

Czytaj całość na: trojmiasto.wyborcza.pl

mPojazd to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Cyfryzacji. Teraz każdy kierowca będzie miał dostęp do danych z dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i aktualnej polisie OC przez smartfona.

Czytaj całość na: moto.pl