Kronika

Chronologiczny zestaw wybranych wydarzeń dotyczących fałszerstw.

Zeszły sezon skoków narciarskich to ciągłe debaty o sprzęcie. Działacze FIS wreszcie zdecydowali się na zmiany w kontroli sprzętu podczas zawodów, a skłoniły ich do tego m.in. dziwne metody oszustw stosowanych przez zawodników. Żeby powiększyć kombinezony, skoczkowie używali silikonu, który przyczepiali nawet do pośladków czy w miejscach intymnych.

Czytaj całość na: sport.pl

Mieszkańcy wielkopolskiego Kępna nie wiedzieli, że ich sąsiadem jest Zoltan Plank, 54-letni Węgier, który zrabował ponad 1,3 mln euro i zlecił zabójstwo. Odnalazła go elitarna grupa polskiej policji - dowiedziała się ''Wyborcza''.

Czytaj całość na: kalisz.wyborcza.pl

Wyższe mandaty, w tym m.in. ten za stłuczkę, zachęcają wielu naciągaczy do działania. Dlatego kierowcy coraz częściej myślą o kamerce samochodowej. To najskuteczniejsza broń na wyłudzaczy.

Czytaj całość na: moto.pl

Grażyna Torbicka poinformowała o tym, że wizerunek jej męża został niedawno bezprawnie wykorzystany w reklamie. - Prawnicy zgłaszali to naruszenie wizerunku do prokuratury wielokrotnie, bezskutecznie, niestety - napisała dziennikarka.

Czytaj całość na: kobieta.gazeta.pl

Za drogie rasowe psy oszuści płacili fałszywymi banknotami euro, pochodzącymi z wytwórni w Niemczech. Psy też wyjeżdżały do Niemiec. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura w Oławie.

Czytaj całość na: wroclaw.wyborcza.pl

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Bydgoszczy poszukują pokrzywdzonych podczas celowych kolizji drogowych kierowców. Okazuje się, że na polskich drogach grono oszustów specjalnie doprowadza do wypadków, aby wyłudzać pieniądze.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Jadąc prawym pasem drogi szybkiego ruchu, doprowadzali do wypadków. Winą obarczali innych kierowców. - Mamy nagranie - mówili. Wydział do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy prowadzi dochodzenie w sprawie oszustw i wyłudzeń ubezpieczeniowych.

Czytaj całość na: bydgoszcz.wyborcza.pl

Mieszkańcy Zgorzelca stoją za kradzieżą 6,5 mln euro z Urzędu Celnego w Emmerich w Niemczech - mówią ''Wyborczej'' informatorzy. Inicjatorem miał być celnik z przygranicznego Görlitz

Czytaj całość na: wroclaw.wyborcza.pl

Oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y w sprawie rzekomego zadłużenia w urzędzie skarbowym. Resort finansów zapewnia, że nie wysyła takich wiadomości do podatników. ''To próba wyłudzenia danych lub środków finansowych'' - podkreśla.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Ponad 4 miliony złotych straciły banki naciągnięte przez oszustów na kredyty, których nikt nie spłacał. W wyłudzeniach pomagał były bankowiec. Został skazany przez krakowski sąd na pięć lat więzienia

Czytaj całość na: krakow.wyborcza.pl