18-03-2009
Wystąpienie do Ministra Zdrowia

Warszawa, dnia 18 marca 2009 roku


Pani Ewa Kopacz
Minister Zdrowia


Szanowna Pani Minister,

Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne i Fundacja „Ubi societas, ibi ius” realizując cele statutowe związane z przeciwdziałaniem fałszerstwom dokumentów pragnie zaoferować merytoryczną pomoc i społeczne konsultacje przy opracowywaniu zabezpieczonych druków recept, tworzenia szczegółowych procedur i sposobów kontroli recept przez uprawnionych kontrolerów Ministerstwa Zdrowia jak i aptekarzy.

Pozyskane medialne informacje że, Ministerstwo Zdrowia przygotowuje projekt rozporządzenia, wprowadzający nowe druki jak również przedstawione na spotkaniu w dniu 26.02. br. przez pana Artura Fałeka, dyrektora Departamentu Polityki Lekowej propozycje rozwiązania problemu fałszerstw recept, budzą nasze wątpliwości co do skuteczności tych rozwiązań.

Nasze stałe monitorowanie zagrożeń związanych z problemem fałszerstw w gospodarce daje nam legitymację do zajęcia stanowiska w tej sprawie. Jako eksperci widzimy ten problem o wiele szerzej wiemy jak należy go zrealizować aby środki publiczne i prywatne aptekarzy zostały wydane jak najbardziej racjonalnie i przyczyniły się do ograniczenia zjawiska fałszerstw.

Szanowna Pani Minister,
Prosimy o życzliwe potraktowanie naszej propozycji. Jednocześnie stawiamy się do dyspozycji w celu szczegółowego omówienia poruszonej problematyki która ze względu na swoją obszerność nie mogła być przedstawiona w formie pisemnej. Jednocześnie jesteśmy przekonani że wspólne podjęcie prac nad jakże ważkim społecznie i medialnie tematem fałszerstw recept pozwoli doprowadzić do znalezienia rozwiązań zadawalających zainteresowane strony.


Z poważaniem

Jerzy Strzeżek – Prezes Zarządu Fundacji „Ubi societas, ibi ius”
Dr Mieczysław Goc Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

<  Gru 2018  >
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  Nd 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
REDAKCJA DZIENNIKA Fałszerstwa.eu info@falszerstwa.eu